Letní a zimní aktivity na Dolní Moravě

Středisko pod Kralickým sněžníkem v obci Dolní Morava nabízí sportovní zázemí pro aktivní letní sportovce, romantiky - příroda s krásnými sceneriemi a nedotčenou přírodou v okolí Kralického Sněžníku, pěší a cyklo trasy, pevnostní linii s bunkry a řapíky, koupání v nepříliš daleké Pastvinské přehradě.

Nezapomenutelným zážitkem je procházka po visutém mostě pro pěší - Sky Bridge 721 a návštěva Stezky v oblacích - Sky Walk Dolní Morava

Máte rádi dlouhé upravené svahy pro lyže a snowboard, crossové tratě, sáňkařské trasy? Středisko pod Kralickým sněžníkem v obci Dolní Morava nabízí sportovní zázemí pro zimní sporty, relax i zábavu.

Velmi nároční a zdatní lyžaři si mohou sjet černou sjezdovku s atestací FIS.

Naše tipy

Kralický Sněžník

Sky Bridge 721

Sky Walk Dolní Morava

Mamutíkův vodní park

Vojenské muzeum Králíky

Tvrz Bouda

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Naskenuj QR kód ubytování

Statistika




Výlety v blízkém okolí chaty

Kralický sněžník

Kralický SněžníkTřetí nejvyšší pohoří v ČR (1423 m.n.m.) Větší část pohoří se rozkládá v Polsku (Masiw Snieznika). Masiv Kralického Sněžníku je důležitým rozvodím tří úmoří - Černého (řeka Morava), Baltského (Kladská Nisa) a Severního (Lipkovský potok) Za výšlap budete odměněni nádherným rozhledem nejen do ČR, ale i do Polska a za dobrého počasí je vidět i pohoří Krkonoše. Pod vrcholem uvidíte již legendárního kamenného slona, pramen řeky Moravy a na vrcholu novou rozhlednu, kterou postavili Poláci. Rozhledna poskytuje dodatečný rozhled, ale bohužel pod náporem turistů, kteří nedbají značených stezek a hory si pletou s odpadkovým košem, příroda je v této oblasti přetížena.

Bližší info naleznete zde: Kralický Sněžník

Dlouhé Stráně

přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně Zajímavý projekt skupiny ČEZ - byla výstavba přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Leží na Moravě, v katastru obce Loučná nad Desnou, v okrese Šumperk. Elektrárna má tři "nej": největší reverzní vodní turbína v Evropě - 325 MW, elektrárna s největším spádem v České republice - 510,7 m a největší instalovaný výkon v ČR - 2 x 325 MW. Výstavba elektrárny byla zahájena v květnu 1978. Na počátku osmdesátých let však bylo rozhodnuto o převedení do útlumového programu. V roce 1985 došlo k modernizaci projektu a po roce 1989 bylo rozhodnuto stavbu dokončit. Elektrárna byla spuštěna do provozu v roce 1996.

Bližší info naleznete zde: Dlouhé Stráně

Pastvinská přehrada

přehrada Pastviny Vodní nádrž Pastviny byla vybudována v letech 1932-38 na Divoké Orlici. Součástí přehrady je i hydroelektrárna. Účelem přehrady je výroba elektrické energie, regulace průtoku, ochrana před povodněmi a využití pro rekreaci. V případě výletu k Pastvinské přehradě, doporučujeme občerstvení v restauraci Na Mostě s výhledem na přehradu. Voda v přehradě je trochu chladnější, ale v případě vyšších teplot se i zde voda prohřeje. Problémy s kvalitou vody zde nejsou běžné.

Bližší info naleznete zde: Pastvinská přehrada

Tvrz bouda

pevnostní tvrz BoudaTvrz Bouda je jednou z pěti stavebně dokončených dělostřeleckých tvrzí čs. opevnění budovaného od roku 1935. Představuje nejzachovalejší stavbou ve své kategorii na území celé České republiky. Od roku 1995 je tvrz Bouda zapsána na seznamu kulturních památek ČR. Je ve zcela původním stavu zpřístupněna veřejnosti. Tvoří ji pět mohutných železobetonových objektů (srubů), propojených systémem podzemních spojovacích chodeb a rozsáhlých sálů. Ty sloužily k umístění válečných kasáren pro osádku tvrze čítající 316 mužů, jako sklady munice, elektrárna-strojovna, filtrovna vzduchu, ošetřovna, kuchyně, spojovací uzel atd. Podzemím, až 57 m pod povrchem země, je vedena úzkorozchodná železniční trať, sruby jsou na chodby napojeny výtahovými šachtami a schodišti. Celkově tvoří podzemní prostory tvrze chodby, sály a schodništní šachty jejichž délka přesahuje 1,7 km.

Bližší info naleznete zde: Tvrz bouda